Urbanice
6.9 °C
Dnes je Čtvrtek
29. 02. 202412:29
09. týden

Tvorba webu

Obsah 60% Funkce 95%

Ověřování listin a podpisů

na obecním úřadě (i po tel. domluvě)

Podpora obchodu v Urbanicích 2021

Název projektu:

Podpora obchodu v Urbanicích 2021 (21RRD10–0066)

Cíl projektu:

Podpořit stávajícího prodejce v místním obchodě v obci Urbanice tak, aby byl obchod s potravinami zachován v provozu.

Obsah projektu:

Obec Urbanice vlastní objekt, ve kterém býval vždy obchod s potravinami a zbožím občasné spotřeby. Obchod byl v obci založen přibližně v roce 1960 a od 80. let je v budově, ve které je až do současnosti. Obec obchod neprovozuje, objekt pouze pronajímá fyzické osobě

Naše obec čítá přibližně 330 obyvatel, přičemž 3/4 obyvatel dojíždí za prací mimo obec. Je tedy zřejmé, že obchod neprosperuje. Na druhou stranu je nutné říci, že zbývajících několik desítek obyvatel obec neopouští a tudíž je pro ně zdroj potravin a základních životních potřeb zásadní. Proto si obec nemůže dovolit nechat obchod zaniknout, snažíme se jej udržet a podporovat. V současnosti je podpora řešena nulovým nájmem objektu obchodu.

Přestože prodejna v sousední obci (Praskačce) je vzdálená přibližně 1 km od našeho obchodu (od středu naší obce 1,5 km), tak pro starší obyvatele je zejména v zimních měsících těžko dosažitelná. Mezi obcemi totiž chybí chodník a v místě železničního přejezdu je silnice úzká (v zimě s nahrnutým sněhem) a neosvětlená. Bohužel přes odpor SŽ (dříve SŽDC) se nám nedaří prosadit výstavbu chodníku přes železniční přejezd.

Tedy i proto se snažíme náš obchod podporovat, protože ze všech částí naší obce k němu vedou bezpečné chodníky

Popis realizace:

Realizace projektu probíhala od května do prosince roku 2021.

Přínos pro KHK:

Podpora obchodu v obci zajistí jeho provoz na celý příští rok i přes nepříznivou ekonomickou situaci. Část obyvatel (zejména starší) nemá možnost jezdit do obchodů do Hradce nebo okolních vesnic, a tudíž je pro ně zdroj potravin a základních životních potřeb zásadní. Proto si obec nemůže dovolit nechat obchod zaniknout.

Náklady projektu:

Poskytnutá dotace: 29 000 Kč (podíl 50%)

Celkové náklady projektu: 58 000 Kč

Datum realizace:

květen – prosinec 2021

Stav projektu:

Projekt dokončen a vyúčtován

Přílohy
Publicita 2021.pdf 604.41 kB
Štítky:
Dotace, Královéhradecký kraj
  Prosím čekejte...