Urbanice
14.9 °C
Dnes je Úterý
21. 05. 202400:29
21. týden

Tvorba webu

Obsah 60% Funkce 95%

Ověřování listin a podpisů

na obecním úřadě (i po tel. domluvě mimo úř. dobu)

Chytrý komunikační systém

kralovehradecky-kraj.png (4 KB)
Název projektu:

Chytrý komunikační systém obce Urbanice (21RRDU4–0007)

Cíl projektu:

Hlavním cílem projektu je zásadní modernizace informačních kanálů obce. Modernizace bude zejména technologická, která však ve svém důsledku přinese i efektivitu ve vytížení zaměstnanců obce, případně starosty nebo dalších volených zastupitelů. Nejdůležitější součást projektu je zavedení vícekanálového komunikačního systému.

Obsah projektu:

Nejdůležitější součást projektu je zavedení vícekanálového komunikačního systému, který se bude skládat z následujících systémů:

  • Platformy „mobilního rozhlasu“ vč. komponent pro jednotnou komunikaci přes SMS, e-mail, web, elektronickou úřední desku (pokud na ni zpráva patří), sociální sítě (Facebook případně Twitter) a SMART dotykovou mobilní aplikaci.
  • Portál pro občany vč. integrace on-line dokumentů obce, formulářových asistentů a průvodců. Integrace kalendářů, kalendářů spolků a externích kalendářů. Portál může mít veřejnou a neveřejnou část. Systém podporující on-line platby např. generováním platebních předpisů s QR kódy apod.
  • On-line zpravodaj vč. archivu a vyhledávání
  • Systém zpětné vazby podporující prince E-demokracie – on-line minireferenda, ankety, průzkumy umožňující získání jednoduché i komplexní zpětné vazby (obrázek, video, text), hlášení závad či poruch nebo participativních rozpočtů.

Systém není určen pouze pro obec, ale také pro spolky, které v obci působí. Bude tedy možné, aby zprávy k obyvatelům (dle příslušného oprávnění) posílaly také jiné interní subjekty jako Sbor dobrovolných hasičů, knihovna aj., ale také externí subjekty – např. příslušný mikroregion.

Sada výše uvedených nástrojů ve skutečnosti tvoří jeden živý organismus, který se navenek jeví jako modernizované, responzivní a interaktivní webové stránky, které samozřejmě splňují veškeré nároky na webové stránky dle platných zákonů, vyhlášek a doporučení. Jde však o nový komplexní vícekanálový komunikační systém.

Systém mobilního rozhlasu na základě integrované databáze kontaktů a roztřídění kontaktů do funkčních skupin umožní CÍLENÉ zasílání obsahu s možností volby pro každého uživatele, zda tento typ zprávy chce dostávat.

Pro usnadnění práce by v systému bylo integrované fultextové vyhledávání s on-line náhledy vyhledaných výsledků. Systém bude otevřený pro budoucí doplnění funkcí, zejména napojení na GIS systém, napojení na DMS a přímé on-line platby.

Do webových stránek budou integrovány také hlášení z tradičního rozhlasu (audio nahrávky).

Přínos pro KHK:

Nový/modernizovaný komunikační systém je chytré řešení, které je v souladu s koncepcí Chytrý region Královéhradecký kraj. Řešení je také v souladu s dokumentem „Urbanice – moderní a chytrá vesnice", Strategický dokument SMART CITY Urbanice dostupný na adrese https://urbanice.cz/…ity-urbanice.

Aplikací chytrého řešení se zásadně sníží výdaje (čas obsluhy) obce a výrazně se zvýší fungování komunikace. Komunikace je řešena jak komunikace směrem k občanům, tak komunikace od občanů – integrovanou zpětnou vazbou a on-line dokumenty, které bude možno zaslat na úřad elektronicky.

Náklady:

Poskytnutá dotace: 135 000 Kč (maximální částka)

Celkové náklady projektu: 200 400 Kč

Datum realizace:

červen 2021 – listopad 2022

Stav realizace

Hotovo, vyúčtováno

Štítky:
Dotace, Královéhradecký kraj
  Prosím čekejte...