Urbanice
14 °C
Dnes je Středa
25. 05. 202221:31
21. týden

Tvorba webu

Obsah 50% Funkce 80%

Recyklační symboly

Recyklační symbol

Recyklační symboly (International Universal Recycling Codes) slouží k jednoduššímu označování výrobků. Označení se skládá z trojúhelníkové grafické značky doplněné buď o číselné nebo textové označení materiálu, případně je možné uvádět číselné i textové označení zároveň. Díky recyklačním symbolům je evidentní, z jakého materiálu je daný produkt vyroben. V případě kompozitních materiálů se písemný identifikační kód skládá z písmene C a za lomítkem je textový identifikační kód převažujícího materiálu (podle plošné hmotnosti). V Evropě je označení založeno na rozhodnutí evropské komise 97/129/EC ze dne 28. 1. 1997.

Materiály z papíru
Symbol Kód Popisek Kam s tím?

Materiály ze skla
Symbol Kód Popisek Kam s tím?
50px-recycling-code-70-svg.png (1 KB) GL/70 čiré sklo: v případě rozdělení třídicích kontejnerů na sklo na zelenou a bílou část třídíme čiré sklo do vhozu třídicí nádoby bílé barvy bílý zvon na sklo
GL/71 zelené sklo: sem patří sklo obarvené do zelena. Klasickým příkladem bývají zelené láhve třeba od vína, piva, sektů. Tyto skleněné výrobky patří do zelené části kontejneru určeného pro třídění skla zelený zvon na sklo
50px-recycling-code-72-svg.png (1 KB) GL/72 hnědé sklo: patří, stejně jako to zelené, do zelené popelnice zelený zvon na sklo
50px-recycling-code-79-svg.png (1 KB) GL/73–79 Ostatní sklo zelený zvon na sklo
Kompozitní materiály
Symbol Kód Popisek Kam s tím?
C/95 Kompozitní materiály obsahující sklo + plast – nesplňují podmínky pro recyklaci. Všechny výrobky a obaly označené těmito recyklačními značkami nepatří do nádob na tříděné sklo.
C/96 Kompozitní materiály obsahující sklo + hliník – nesplňují podmínky pro recyklaci. Všechny výrobky a obaly označené těmito recyklačními značkami nepatří do nádob na tříděné sklo.
C/97 Kompozitní materiály obsahující sklo + ocelový pocínovaný plech – nesplňují podmínky pro recyklaci. Všechny výrobky a obaly označené těmito recyklačními značkami nepatří do nádob na tříděné sklo.
C/98 Kompozitní materiály obsahující sklo + různé kovy – nesplňují podmínky pro recyklaci. Všechny výrobky a obaly označené těmito recyklačními značkami nepatří do nádob na tříděné sklo.

  Prosím čekejte...