Urbanice
17.3 °C
Dnes je Sobota
30. 09. 202311:07
39. týden

Zdvojkolejnění trati Hradec Králové - Chlumec - vyjádření k dokumentaci a PETICE

17. 9. 2022 | Oznámení obecního úřadu

Dobrý den,

žádáme spoluobčany, zda by mohli chvilku svého času věnovat zprávě o chystaném projektu na zdvojkolejnění železniční trati. Na našich webových stránkách naleznete podrobnosti ohledně toho tématu. Odkaz je hned první ikona nebo přímo zde: https://urbanice.cz/…ejneni-trati . Číst můžete z mobilu i počítače, mělo by se vše zobrazit čitelně. Text vznikl po diskusi s občany tento týden.

Vlastní projekt jde nyní do územního řízení. Ideově není projekt špatný, ale je v něm několik zásadních komplikací, které nám přinese komplikace pro další rozvoj. Domy, které jsou v těsné blízkosti železnice, budou bohužel trpět více než my ostatní, ale i s tím je třeba se nějak vypořádat. Všechny otázky a připomínky jsou soustřeďované na této webové stránce: https://urbanice.cz/…ejneni-trati.

Další postup by byl ten, že obec musí odpovědět na zaslanou žádost k Vyjádření k projektové dokumentaci. Vyjádření bude ve zmiňovaných bode negativní a uvidíme, jak se s tím Správa železnic popere. Pro to vyjádření bych potřeboval znát názory alespoň větší části obyvatel obce. Pro toto zjištění jsme vyrobili anketu, kterou naleznete zde: https://urbanice.cz/…/default/124 . Následně k tomu bude třeba petice, na které by bylo také dobré mít většinu podpisů obyvatel.

Petici jako takovou bude mít na starosti: p. Růžová, p. Štoček, p. Fejks, p. Hanousková M.. Poprosil bych všechny, kteří se nějaký způsobem ztotožní s připomínkami na webových stránkách, aby petici podepsali.

není mnoho času.

Děkuji

Martin Fejks, starosta obce

Oznámení obecního úřadu Platí pro: Celou obec

Martin Fejks
Autor příspěvku
  Prosím čekejte...