Obecní teploměr

Ostatní

logo Tržnice hradeckého venkova
logo GS Soft - Gstarcad - Cad program

Upozornění

Vybrané plochy v obci jsou monitorovány kamerovým systémem

Přihlášení

Okrsková soutěž, Osice 28. června 2003

Tak jako každý rok, i letos nás čekala okrsková soutěž. Opět se konala v Osicích při příležitosti 120.výročí založení sboru. Tento den byl zahájen namátkovým cvičením s názvem "Škola v plamenech", kterého se zúčastnili i SDH z Třebechovic pod Orebem a z Malšovy Lhoty.

Následoval nástup a losování startovních čísel. Náš velitel zalosoval mezi prvními a vytáhl nám jedničku. Tedy hned příprava na start. Nervozita byla znát na každém z nás, protože oproti loňskému roku jsme byly v jiném složení. Tudíž i první ostrý start na soutěži. Čas se této skutečnosti také podobal ?.34s. I přesto jsme se umístili na 1.místě. Na 2.místě byli "bratři" z Praskačky s časem 45s. Bronzové místo obsadili domácí z Osic.

Požární útoky mužů se rozdělily do 2 skupin. V 1.skupině byly zásahové jednotky obcí a v 2. skupině byly tzv. béčka. My jsme druhé družstvo neměli takže jsme startovali pouze v 1.skupině.

Po PU mužů následovala družstva žáků, kde jsme měli zastoupení starších žáků. V Osicích to byla jejich premiéra, kterou zvládli bravurně s časem 54s. Stačilo to na 2.místo. Do této kategorie byli zařazeni i mladší žáčci z Osic. Jelikož měli jiná pravidla než starší, tak 1.místo bylo obsazeno již zmiňovanými žáčky z Osic.

Po požárních útocích sbor z Třebechovic předvedl ukázku vyprošťování osob z havarovaného automobilu. Ukázka byla velice zajímavá. A tak se na řadu dostalo oceňování s následným posezením při hudbě. Závěrem lze říci že počasí soutěži přálo a nikomu se nic nestalo. Co více si přáti...