Obecní teploměr

Ostatní

logo Tržnice hradeckého venkova
logo GS Soft - Gstarcad - Cad program

Upozornění

Vybrané plochy v obci jsou monitorovány kamerovým systémem

Přihlášení

Okrsková soutěž, Urbanice 26. května 2001

Této soutěže, která se konala na zdejším fotbalovém hřišti, se zúčastnilo celkem 8 mužstev z 10. Nezúčastnila se Lhota pod Libčany pro "slavnostní kácení máje" a Syrovátka (z neznámých důvodů).

Začalo se jako tradičně nástupem a uvítáním družstev, pak odběhali všechny družstva své závody (jako první startovali muži našeho sboru a hned po nich náš dorost). Následně zaběhl náš dorost ukázkový závod - jak se to běhá na okrese podle nových požárních směrnic, ten se na konci trochu zvrtnul, přidali se i přihlížející děti a všichni účastníci vypadali jako kdyby zmokli.

Jak už bývá dobrým zvykem našeho dorostu, po vyhraném (ale i prohraném) závodě se musí prostě každý vykoupat v kádi s vodou. Proto, kdo nebyl mokrý z posledního závodu neměl šanci uniknout a zůstat v suchu ... postupně se všichni naházeli do kádě :-))).

A již zde je vyhlášení výsledků, tedy všechna družstva nastoupila stejně jako na zahajovacím nástupu, jen naše družstvo tušíce již výsledek, mělo připravenou lahvinku na zapití. Po hlášení, konečně předal starosta Urbanic hlavní cenu - pohár a diplom ... komu jinému než právě družstvu mužů Urbanic a druhou cenu dorostu Urbanic (1 místo jim uniklo jen o 2 vteřiny), třetí místo připadlo na Sedlice (další místa jsou v tabulce níže). Členové našeho sboru nezaháleli a láhev šampaňského otevřeli a přelili do poháru a postupně se všichni napili. Po skončeném předávání cen a počátečních oslavách se šlo na guláš a pomalu se vše rozešlo, jen náš sbor ještě zůstal a v kulturním domě dále oslavoval.

1. místo Urbanice - muži
2. místo Urbanice - dorost
3. místo Sedlice
4. místo Osice
5. místo Dobřenice
6. místo Hubenice
7. místo Vlčkovice
8. místo Praskačka