Obecní teploměr

Ostatní

logo Tržnice hradeckého venkova
logo GS Soft - Gstarcad - Cad program

Upozornění

Vybrané plochy v obci jsou monitorovány kamerovým systémem

Přihlášení

Vánoční posezení 28. 11. 2009

V sobotu 28. 11. 2009 jsme v knihovně uspořádali vánoční posezení spojené s výrobou vánočních ozdob. Tentokrát jsme měli hosta, paní Moniku Erbenovou.

K vidění tu byly inspirace z ozdob papírových, slámových, ze skořápek oříšků, zdobených perníčků, papírových vystřihovánek, paličkovaných i voskových.

Sál kulturního domu jsme rozdělili na několik stanovišť. S paní Erbenovou děti vyráběly papírové ozdoby a svícínky. S paní Pechánkovou zdobily perníčky a skleněné ozdoby. U posledního stanoviště děti mohly zkusit ozdobit zvonečky z květináčků, babky z polystyrenových kuliček a šišek. Některé měly vlasy z koudele, jiné pestré šátky. Z barevného papíru vyráběli zápichy, veselý stromeček s očíčky nebo svíčku s plaménkem. Na poslední chvíli jsme připravili i svícínky z perlinky a slupovacích barviček. Pro nejmenší byla k dispozici velká krabice pastelek a fixů a velké papírové stromečky. Všichni vyráběli a tvořili s velikým zaujetím.

Doufám, že se to všem, kteří se zúčastnili, líbilo. Pro nás dospělé bylo největší odměnou takové to světélko radosti v očích dětí, které v dlaních svírali své hotové výrobky.

 

Vánoční posezení 2009
Vánoční posezení 2009
Vánoční posezení 2009