Obecní teploměr

Přihlášení

Dotační tituly

logo IROP, EU

Integrovaný regionální operační program

Ostatní

logo Tržnice hradeckého venkova
logo GS Soft - Gstarcad - Cad program

Upozornění

Vybrané plochy v obci jsou monitorovány kamerovým systémem

Velikonoce a jejich výzdoba 2008

Sobotní ráno se svou klidnou pohodou nás vítalo ve stylově vyzdobeném sále místní knihovny. Sešlo se zde asi 30 adeptů z různých věkových skupin, kteří se přišli seznámit s technikami výroby a výzdoby velikonočních vajíček.

Ti nejmenší se věnovali především výzdobě papírových kraslic, Ti starší zkoušeli i jiné techniky. Anička Valentová měla vajíčko zdobené vyšívacími bavlnkami, Lenka Pechánková měla veselou kraslici zdobenou kousky barevných lepících papírů.

Reliéfní voskové kraslice vytvářeli zájemci pod vedením paní Věry Pechánkové, s výrobou děrovaných kraslice pomáhal J. Růža (výroba dírek) a následně byly zdobeny buď voskem nebo barvičkami z tubiček (pro ty nejmenší). Pro odvážné a vytrvalé zde bylo připraveno drátování kraslice pod vedením paní Háskové.

Čas stráveny společnou prací rychle ubíhal, atmosféra jiskřila smíchem, veselím a vtipem. Doufáme, že se tato akce všem líbila a příště se opět sejdeme v tak hojném počtu.

V nabídce naší knihovny bylo k dispozici zajímavé CD „Svět očima Amerlinga“, které bylo zapůjčeno Knihovnou města Hradce Králové.

Z CD jsme se dozvěděli nejen něco o Amerlingovi, o Muzeu Komenského v Přerově, ale i o nástěnných obrazech, podle kterých se učili naši prarodiče a praprarodiče ve škole. Součástí prezentace byl kvíz, ve kterém si pak mohl každý ověřit, jak pilně sledoval prezentaci a dokázal si zapamatovat nástěnné obrazy a kolik „zlatých“ získal za správné odpovědi.

Odměnou mu byl dobrý pocit a získané vědomosti.